حیدری عنوان کرد؛ فعالیت‌ تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه کشور

۲۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۳۱۶۱ اخبار دانشگاه رویداد های مهم
تعداد بازدید:۷۸

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی اراک، احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در آیین تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک با بیان اینکه امام راحل و مقام معظم رهبری شعار اصلی انقلاب که استقلال آزادی جمهوری اسلامی بود را قبل از انقلاب سردادند و بعد از انقلاب نیز به منصه ظهور رساندند، اظهار کرد: به برکت خون بیش از ۲۳۰ هزار شهید، بعد از ۴۰ سال عمر بابرکت انقلاب اسلامی امروز شعار استقلال در همه زمینه‌ها اجرایی شده است.

وی با تأکید بر اینکه امروز ایران اسلامی کشوری مستقل بوده و از مردمی آزاده و آزادمرد برخوردار است، افزود: به برکت وجود امام راحل و هدایت‌های مقام معظم رهبری و مسئولانی که دغدغه نظام، اسلام و رهبری دارند، آزادی در همه شئون همراه با امنیت را شاهد هستیم این در حالی بوده که انقلاب اسلامی ادامه حکومت علوی و سردمدار حکومت‌های جهان است.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب، راه جدیدی که مقام معظم رهبری برای ما ترسیم کرده‌اند، اقتصاد مقاومتی و رونق تولید است که این موضوع مسئولیت همه ما را در عرصه‌های مختلف سنگین‌تر می‌کند؛ چراکه در گام دوم انقلاب باید پیشرفت‌های ۴۰ ساله نخست که اجرایی شده را شتاب بخشیده و کاستی‌های موجود را جبران کنیم و امروز همه دنیا به این باور رسیده که انقلاب اسلامی توانایی اداره خود و هدایت و حمایت از مظلومان عالم را دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی شبکه بزرگ اجتماعی و فرهنگی است

حیدری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک شبکه بزرگ اجتماعی و فرهنگی است، گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامی به برکت انقلاب اسلامی، بزرگ‌ترین دانشگاه منطقه و جهان اسلام است که بیش از ۲۴ هزار عضو هیئت علمی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو و بیش از ۲۰ میلیون مترمربع فضای آموزشی در اختیار دارد.

وی تأکید کرد: یکی از دغدغه‌های مردم این است که چرا با وجود ظرفیت‌های موجود در کشور بازهم به خام فروشی و فروش نفت وابسته هستیم و چرا پژوهش‌ها، تحقیقات و پایان‌نامه‌های اعضای هیئت علمی و دانشجویان باید در کتابخانه‌ها بایگانی شوند. دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان دانشگاهی که موظف است سیاست‌های اجرایی مقام معظم رهبری در علم و فناوری را پاسخ دهد به این سؤالات پاسخ داده و با انجام رسالت خود باید به این دغدغه‌ها پایان بخشد.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: همه فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه و پیشرفت استان‌های کشور بر اساس نظام موضوعاتی که توسط این دانشجویان و هیئت علمی از ظرفیت استان‌های استخراج‌شده، انجام می‌شود.

حیدری اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در نظام پایش همه ظرفیت‌ها و پیشران‌های استان‌های کشور ازجمله کیف و کفش چرم در تبریز، منبت‌کاری در ملایر، گیاهان دارویی در بروجرد و صنعت، گردشگری و کشاورزی در استان مرکزی جمع‌آوری و نظام موضوعات بر اساس آنها تهیه شده است.

بیش از ۱۰ هزار نظام موضوع از مشکلات و چالش‌های کشور استخراج شده است

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار نظام موضوع از مشکلات و چالش‌های استان‌های کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی استخراج شده است، مطرح کرد: تحقیقات انجام‌شده توسط دانشجویان و استادان در نظام پایش دانشگاه آزاد اسلامی برای تبدیل علم به ثروت در سال‌های آینده به‌منظور حل مشکلات و توسعه دانشگاه، استان‌ها و کشور در اختیار مدیران استانی و کشوری قرار می‌گیرد.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی شناخت مسائل جامعه و حل مشکلات را ازجمله مهم‌ترین رسالت‌های دانشگاه‌ها دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با تغییر رویکرد و تغییر و تحول‌های درونی این مهم را در دستور کار خود قرار داده؛ چراکه دانشگاه و هیئت علمی که نتواند علم و فناوری را تبدیل به ثروت کند، قطعاً با مشکل مواجه خواهد شد.

به گزارش آنا، در این مراسم حسین کلانتری‌خلیل‌آباد به‌عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک معرفی و از تلاش‌های عباسعلی حیدری رئیس سابق این دانشگاه قدردانی شد.