اولین جلسه هماهنگی و کارگاه آموزشی مدیران و مسئولان روابط عمومی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی درواحد اراک

۱۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۶ کد : ۱۱۰۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۱۳
روابط عمومی
اولین جلسه هماهنگی و کارگاه آموزشی مدیران و مسئولان روابط عمومی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی درواحد اراک

 

دکتر نظام آبادی گفت: روابط عمومی به عنوان علم، هنر و فن نقش سازنده و تعیین کننده ای در برقراری تفاهم و اعتماد متقابل بین افراد و نهادهای مختلف اجتماعی به عهده دارد .

به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک ، دکتر علیرضا نظام‌آبادی در نخستین جلسه هماهنگی و کارگاه آموزشی مدیران و مسئولان روابط عمومی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی که به مناسبت روز خبرنگار و با حضور مدیران و مسئولان روابط عمومی واحدها و مراکز دانشگاهی استان در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی ایران، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و مدیران و مسئولان روابط عمومی استان تبریک گفت.

وی با توجه به اهمیت جایگاه روابط عمومی در ادارات و سازمان‌ها، گفت: خوشبختانه با مدیریت خردورزانه و توأم با اخلاق و عدالت دکتر میرزاده رئیس دانشگاه با ابلاغ تاپ چارت جدید واحدهای دانشگاهی ارتقاء جایگاه روابط عمومی‌ها در سطح واحدهای دانشگاهی به خوبی نمایانگر اهمیت این حوزه در دانشگاه است.

دکترنظام‌آبادی گفت :در عرصه کنونی روابط عمومی شغل نیست بلکه یک تخصص است و در صورتی که به صورت تخصصی عمل شود موفق تراز گذشته خواهد بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه روابط عمومی  چشم ،گوش و زبان  هر سازمان است که بدون آن حیات سازمانی دوام ندارد،افزود: حیات سازمانی مستلزم فعالیت مداوم روابط عمومی هاست و در صورتی که روابط عمومی در سازمانی موفق عمل کند بی شک آن سازمان زنده ، پویا، موفق و اثربخش خواهد بود.

دکترنظام آبادی با اشاره به اینکه امروز جایگاه روابط عمومی برای همه مشخص شده است گفت: امروزه کمتر سازمانی را می توان یافت که فاقد واحد روابط عمومی باشد.

دبیرهیأت امنای استان مرکزی با بیان اینکه روابط عمومی آیینه تمام نمای یک سازمان می باشد ،گفت: بایستی به دور از بزرگنمایی وسیاه نمایی ،واقعیت ها ،مسائل وتنگناها را صادقانه و «همان گونه که هست» منعکس نمود.

وی هنر واژه نگاری و شم خبری و حوصله زیاد و سعه صدر و نگاه موشکافانه به مسائل را از ویژگی های روابط عمومی دانست وگفت: اگر مسئول روابط عمومی این چند پارامتر را در کارها مدنظر خود داشته باشد و با دید تحلیل گرا به مسائل نگاه کند حتی می تواند به ارائه راهکار بپردازد و با یک خرد جمعی به حل مسائل موجود در سازمان کمک نماید.

دکتر نظام آبادی تعهد و دلسوزی را از وظایف دیگرروابط عمومی ها عنوان کرد و افزود: همه مدیران وخبرنگاران دانشگاه آزاداسلامی باید دقت،کیفیت وسرعت را سرلوحه کار خود قرار دهند.

رییس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی با بیان اینکه انتشار به موقع اخبار و اطلاعات در راستای توسعه، ارتقا و نشر فعالیت های صورت پذیرفته در ادارات بر عهده روابط عمومی ها است یادآور شد: این امر روابط عمومی ها را به یک پل ارتباطی مبدل ساخته و در این راستا روابط عمومی ها باید در اسرع وقت اخبار و گزارش های درست و واقعی را منعکس نمایند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با تاکید بر اینکه روابط عمومی به عنوان علم، هنر و فن نقش سازنده و تعیین کننده ای در برقراری تفاهم و اعتماد متقابل بین افراد و نهادهای مختلف اجتماعی به عهده دارد به وظایف یک روابط عمومی با رویکرد نوین ومتمایل به «قرن۲۱»به صورت مختصر اشاره کرد وافزود : ارائه مشاوره های مؤثر به مدیران ارشد سازمان، حفاظت از حریم سازمان در مقابل جوسازی ها، خلاف گویی ها، دروغ پردازی ها، تهدیدها و ... همکاری فعال و مستمر با مطبوعات و رسانه ها، ارتباط تنگاتنگ با اینترنت ،خبرگزاری ها ،وب سایت ها و وبلاگ های خبری، برقراری تعامل مطلوب وسازنده بین اداره یاسازمان مربوطه با سازمان ها ،ادارات،نهادها و اشخاص حقیقی وحقوقی، پاسخگو کردن دستگاه اداری وخصوصی دربرابر مخاطبان و احترام قائل شدن برای ارباب رجوع و افکارعمومی و...را از اهم وظایف روابط عمومی ها دانستند.

دکترنظام آبادی بیان کرد: روابط عمومی علاوه بر داشتن وظایف عنوان شده باید به ابزار مورد نیاز از جمله اینترنت پر سرعت، دوربین و تجهیزات لازم و نیروی انسانی متعهد، متخصص و دلسوز دسترسی داشته باشد.

رییس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی بابیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری در جهان است، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی که یادگار حضرت امام خمینی(ره) می باشد و با ژرف اندیشی آیت الله هاشمی رفسنجانی پله های ترقی را طی نموده است ،اظهارکرد: با مدیریت تؤام با اخلاق و عدالت دکتر میرزاده ریاست عالی دانشگاه در طول حدوداً دو سال مدیریت ایشان در دانشگاه آزاد اسلامی موفقیت های بسیارخوبی در حوزه های پژوهشی ،آموزشی،فرهنگی،عمرانی ، دانشجویی وورزشی بدست آمده است.

وی معرفی امکانات وتجهیزات آزمایشگاهی ،رشته های تحصیلی موجود در مقاطع مختلف، اعضای هیئت علمی،کتابخانه ها و فضا های آموزشی و ورزشی وارائه خدمات مطلوب به دانشجویان و...را بسیار مهم و پر اهمیت دانست وافزود : انعکاس دستاوردها  توسط روابط عمومی ها به صورت شفاف ودقیق باید به مردم اطلاع رسانی شود.

دکترنظام آبادی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری درباره دانشگاه‌ها و آموزش عالی کشور گفت: در شرایطی که امروز دانشگاه‌ها با یکدیگر در رقابت هستند دانشگاهی موفق‌تر خواهد بود که بتواند نیاز دانشجویان خود را به خوبی تامین کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با توجه به اینکه بیشتر از 40 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند، عنوان کرد: در استان مرکزی هم تقریبا تعداد دانشجویان به همین اندازه است.

وی با توجه به ثبت‌نام بدون آزمون در دانشگاه آزاد افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در ۸۵ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون از سال تحصیلی آینده دانشجو می‌پذیرد.

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی هم در این جلسه گفت: طرح آمایش آموزش عالی از سوی شورای انقلاب فرهنگی به استان‌ها سپرده شده است.

بهروز بهرامسری با توجه به اینکه در پایان برنامه پنجم توسعه و در آستانه برنامه ششم توسعه هستیم، اظهار کرد: در این باره باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی صورت گیرد که بتوانیم اهداف دانشگاه را تحقق بخشیم.

 

مدیر روابط عمومی واحد اراک نیز درباره اهمیت جایگاه روابط عمومی‌ها در دانشگاه و برگزاری نخستین جلسه هماهنگی و کارگاه آموزشی روابط عمومی در واحد اراک، گفت: امیدواریم با توصیه‌های ارزشمند رئیس واحد اراک درباره وظایف و نقش روابط عمومی‌ها و با حمایت روسای واحدها و بکارگیری و اجرای دقیق بخشنامه‌های سازمان مرکزی در تحقق اهداف عالی دانشگاه گام‌های موثرتری برداریم.

ابوالفضل اکبری در پایان جلسه به بحث و بررسی درباره مسائل و مشکلات مدیران و مسئولان روابط عمومی واحدها پرداخت و مقرر شد پیشنهادها به صورت مکتوب به روابط عمومی استان ارسال شود.

در این جلسه از تلاش و زحمات خبرنگاران اصحاب رسانه استان و همچنین مدیران و مسئولان روابط‌عمومی‌ها واحدها با اهدای لوح سپاس از سوی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی قدردانی شد.

در ادامه جلسه کارگاه آموزشی با حضور دکتر سبیلان اردستانی از اعضای هیأت علمی واحد اراک درباره روابط عمومی و تبلیغات و روابط عمومی دیجیتال در صبح و عصر برگزار شد